Belka
Piątek, 27 Stycznia 2023   imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpocznij aktywność fizyczną w nowym sezonie z plastrami i stabilizatorami 3M

Data publikacji: 2017-09-20, Data modyfikacji: 2017-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Rozpocznij aktywność fizyczną w nowym sezonie z plastrami i stabilizatorami 3M

Po wakacyjnej przerwie, powrót do aktywności fizycznej i intensywny wysiłek może wiązać się z ryzykiem kontuzji i urazów. Technologie w rozwiązaniach konsumenckich pomogą wspierać ich leczenie.

21 września przychodzi czas pożegnania z latem i wakacyjnym odpoczynkiem, a już 22 września oficjalnie witamy jesień. To czas, w którym Polacy wracają do fitness klubów i siłowni, rozpoczynając kolejny sezon treningowy. Bez odpowiedniego przygotowania, próby szybkiego powrotu do formy mogą zakończyć się urazem. Dlatego przy tej okazji 3M przypomina o tym, jak zabezpieczać się przed jego wystąpieniem, a także jak przygotować na to, gdy jest już za późno.  

Najpopularniejsze rodzaje aktywność fizycznej Polaków

Na przestrzeni ostatnich lat, Polacy wstali z kanap i coraz chętniej poświęcają czas wolny na aktywny wypoczynek: spacery, bieganie, fitness czy ćwiczenia na siłowni. Jak wynika z przeprowadzonych w 2015 r. badań IPSOS, co czwarty Polak uprawia regularnie sport. Aż 83 proc. wykonuje ćwiczenia przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Najwięcej z nas wybiera rower (62 proc.), ponad połowa woli  bieganie (56 proc.). Systematyczna aktywność fizyczna to coraz częściej nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale na spędzenie wolnego czasu, utrzymanie zdrowia 
i witalności.  

Przyczyny urazów i kontuzji podczas uprawiania sportu

O ile wszystkich cieszy ta pozytywna zmiana, o tyle pracownicy służb medycznych zwracają uwagę na minusy takiego pospolitego ruszenia – czyli urazy takie jak otarcia, przeciążenia, skręcenia stawów. Powodem największej liczby kontuzji są brak rozgrzewki przed treningiem oraz nieprawidłowy dobór obciążeń, ćwiczeń lub nieprawidłowe ich wykonywanie. Wielu początkujących biegaczy nie wie jak rozgrzać się przed bieganiem. Zdarza się także, szczególnie na siłowni, przeforsowywanie poprzez wykonywanie zbyt wielu powtórzeń tego samego ćwiczenia, co może być szczególnie groźne przy ukrytych wadach postawy. Przy nieodpowiednim doborze sprzętu do ćwiczeń, odzieży lub obuwia może dochodzić także do uszkodzeń skóry: otarć, pęcherzy i innego typu niekomfortowych i utrudniających kontynuację ćwiczeń ran. Według wspomnianego badania IPSOS, rocznie uszkodzeń skóry doświadcza blisko 22, 6 mln Polaków, a osoby aktywne sportowo są na nie dużo bardziej narażone. W efekcie tego aż 43 proc. sportowców używa opatrunków i plastrów.

 - Aby nasza przyjemność związana z aktywnościami sportowymi nie została zakłócona, ważne jest przygotowanie i profilaktyka - radzi Izabela Tomczyk Romanowska, pielęgniarka, ekspert marki Viscoplast. 

Plastry i opatrunki wodoodporne 3M pod marką Viscoplast

Oferta 3M pod marką Viscoplast to bogate portfolio materiałów opatrunkowych.

Osoby uprawiające sport mogą znaleźć w nim,  miękkie, piankowe plastry, które świetnie sprawdzają się w profilaktyce, jak również leczeniu, wodoodporne oddychające opatrunki z barierą dla bakterii i wirusów, utrzymujące się na skórze nawet do 4 dni, czy paski do bezinwazyjnego zamykania ran.

Odpowiedni dobór materiałów opatrunkowych w zależności od intensywności i rodzaju aktywności fizycznej pozwoli na skuteczne zabezpieczenie rany, pęcherza lub otarcia oraz szybszą rekonwalescencję.

Jak unikać kontuzji

- Wiele osób nie wykonuje ćwiczeń rozgrzewających przed ani rozciągających po treningu, co wpływa na zwiększenie ryzyka kontuzji. Każda aktywność fizyczna powinna być poprzedzona  15 minutową rozgrzewką – podpowiada Krzysztof Stefanek, fizjoterapeuta, ekspert marki FUTURO™.

Jest to niezbędne do tego, aby uruchomić nasze ciało i przejść z trybu spoczynku do pełnej aktywności. Do tego aby mięśnie mogły zacząć pracę, ścięgna powinny być rozgrzane. Jak wynika z raportu CBOS, przeprowadzonego w 2012 roku, aż 80 proc. Polaków aktywnych fizycznie, wykonuje ćwiczenia w nieprawidłowy sposób - zapomina o rozgrzewce, źle dobiera kolejność i natężenie ćwiczeń oraz przecenia możliwości organizmu. Jest to często związane z przeświadczeniem, że mocny, długi i codzienny trening jest kluczem do schudnięcia lub uzyskania wymarzonej sylwetki.

- Oferta opatrunków i stabilizatorów  w naszym kraju jest bogata. Warto wybierać te rozwiązania, które są sprawdzone i oparte na technologiach. Na co dzień nie zwracamy na te fakty uwagi. Zachęcamy, aby w momencie kiedy znajdziemy się przed półką sklepową lub w aptece podejmować świadomą decyzję – mówi Beata Strzeszewska, odpowiedzialna za marki konsumenckie z obszaru ochrony zdrowia.

Stabilizatory i opaski Futuro™ gdy dopada kontuzja

Konsekwencje braku przygotowania do ćwiczeń mogą spowodować kontuzję i wyłączyć nas z ulubionej aktywności. Pływaków dotykają częściej urazy barków, łokci, kolan i narzekają na bóle kręgosłupa na odcinku szyjnym i piersiowym. Z kolei amatorzy siłowni mierzą się ze skręceniami lub zwichnięciami stawów (najczęściej kolanowego i barkowego), urazami i przeciążeniami kręgosłupa (najczęściej lędźwiowego i szyjnego) oraz zapaleniami (najczęściej ścięgna Achillesa i stawu łokciowego).

Na najczęściej występujące kontuzje sportowców i osób uprawiających aktywność fizyczną z pomocą przychodzą najnowocześniejsze odkrycia 
i innowacje w obszarze ochrony zdrowia, oferowane przez 3M pod marką FUTURO™ - stabilizatory i opaski stawów skokowych, łokciowego, kolanowego, a także stabilizatory szyi i pleców.

Na szczególną uwagę sportowców zasługuje wodoodporny stabilizator nadgarstka, który precyzyjne dopasowuje się do ciała dzięki systemowi szybkiego zapinania, przepuszcza powietrze i umożliwia oddychanie skóry oraz, co istotne, jest łatwy w czyszczeniu i suszeniu. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z treningów w każdych warunkach.

3M Poland, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: 3M Poland
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Świętochłowice - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Do świętochłowickich zabytków należą: zespół zabudowań walcowni na terenie dawnych Zakładów Cynkowych "Silesia" w Lipinach, kamienice zwane familokami z 2. połowy XIX wieku i początku XX wieku, Urząd Miasta z 1926 r. i były ratusz z 1908 roku, wieże wyciągowe szybów I i II kopalni "Polska", kościoły (pw. Matki Boskiej Różańcowej, św. Jana Chrzciciela z 1901 roku, św. Augustyna z 1872 r. z zespołem trzynastu witraży, Kościół św.Piotra i św.Pawła z 1891 r.), Krzyż Męki Pańskiej w Chropaczowie, Zameczek z 1859 roku, schron bojowy z 1937 roku oraz wieża ciśnień z 1909 r.

Na terenie Świętochłowic działają: Huty Florian i Zgoda, "Pollena-Malwa", fabryka opon Michelin, fabryka silników Volvo oraz firma spedycyjna – "Delta Trans"; funkcjonuje tu także Śląski Park Przemysłowy.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola