Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

"ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE"

Data dodania: 2018-12-10
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, wspólnie z Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia, organizują na terenie województwa śląskiego akcję edukacyjną dla najmłodszych „Ze ... więcej »
 
 

Świętochłowice: "Sprawa Salizmanna. Trup,...

Data dodania: 2018-12-10
Po „Zaginionych perłach księżnej Daisy” przyszedł czas na kolejną książkę. Tym razem z Pszczyny przeniesiemy do Świętochłowic. Monika Kassner nap... więcej »
 
 

Prezent dla chłopczyka pod choinkę. Co kupić...

Data dodania: 2018-12-10
Prezent dla chłopczyka pod choinkę. Już wkrótce święta, a ty wciąż nie masz prezentu dla syna? Półki sklepowe uginają się od zabawek - ale któ... więcej »
 
 

Wigilia Bożego Narodzenia wolna od pracy? Do Sejmu...

Data dodania: 2018-12-10
Wolna Wigilia Bożego Narodzenia i wolny Wielki Piątek w 2019? Są szanse, ze dni wolne w 2019 zwiększą swoją liczbę o wspomniane dwa dni. Wszystko przez projekt ustawy, któ... więcej »
 
 

Sylwester z Polsatem na Stadionie Śląskim bez...

Data dodania: 2018-12-10
Olbrzymi pokaz fajerwerków w pobliżu zoo? Sylwester z Polsatem w tym roku został przeniesiony, z powodu odbywającego się w Katowicach szczytu klimatycznego COP24, na Stadion Śl... więcej »
 
 

Ferie 2019: Terminy ferii zimowych, wszystkie...

Data dodania: 2018-12-10
Terminy ferii zimowych 2019 w tym roku szkolnym, wzorem poprzednich lat, są cztery dla całej Polski. Uczniowie mają ferie szkolne w czterech różnych terminach. Sprawdź kiedy wypada... więcej »
 
 

V Bieg Mikołajkowy. Na starcie stanęli uczniowie I...

Data dodania: 2018-12-10
Uczniowie ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział V Biegu Mikołajkowym w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. W organizacji biegu jako ... więcej »
 
 

Śląskie: Świąteczne choinki w miastach -...

Data dodania: 2018-12-08
Świąteczne choinki w miastach woj. śląskiego. Naprawdę trudno powiedzieć, które z bożonarodzeniowych drzewek jest najpiękniejsze. Kliknijcie w galerię i zobaczc... więcej »
 
 

Podsumowanie projektu "Gryfny Patrol"

Data dodania: 2018-12-07
W świętochłowickim Centrum Kultury Śląskiej w Lipinach odbyło się uroczyste podsumowanie nowoczesnego projektu profilaktyki społecznej - "Gryfny Patrol". Podziękowania z rąk Pier... więcej »
 
 

Uważajcie! te precelki są wycofane ze sprzedaży....

Data dodania: 2018-12-07
Popularne precelki Lajkonik zostały wycofane ze sprzedaży. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularną przekąską. Według informacji Głównego Inspekt... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 412
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Świętochłowice - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Do świętochłowickich zabytków należą: zespół zabudowań walcowni na terenie dawnych Zakładów Cynkowych "Silesia" w Lipinach, kamienice zwane familokami z 2. połowy XIX wieku i początku XX wieku, Urząd Miasta z 1926 r. i były ratusz z 1908 roku, wieże wyciągowe szybów I i II kopalni "Polska", kościoły (pw. Matki Boskiej Różańcowej, św. Jana Chrzciciela z 1901 roku, św. Augustyna z 1872 r. z zespołem trzynastu witraży, Kościół św.Piotra i św.Pawła z 1891 r.), Krzyż Męki Pańskiej w Chropaczowie, Zameczek z 1859 roku, schron bojowy z 1937 roku oraz wieża ciśnień z 1909 r.

Na terenie Świętochłowic działają: Huty Florian i Zgoda, "Pollena-Malwa", fabryka opon Michelin, fabryka silników Volvo oraz firma spedycyjna – "Delta Trans"; funkcjonuje tu także Śląski Park Przemysłowy.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola