Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

WOŚP kiedyś i dziś. Zdjęcia z finałów WOŚP pokazują jak zmieniała się Polska

Data publikacji: 2019-01-11, Data modyfikacji: 2019-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w niedzielę po raz 27. Aż trudno uwierzyć, że to już ponad ćwierćwiecza z WOŚP. Jest taki styczniowy dzień, w którym wszyscy Polacy są razem. Jest taki niedzielny wieczór, w czasie którego dzieje się magia. Wolontariusze, sztaby, koncerty, licytacje i światełko do nieba to oczywiste punkty programu, ale orkiestra zmienia się na przestrzeni czasów. W tym roku zamiast klasycznego światełka, do nieba popłyną lasery, pieniądze zbierane są do puszek, ale też przez aukcje internetowe. Jdno jest pewne: wielkie serce Wielkiej Orkiestry Świąteczne Pomocy znowu zagra i poruszy serca milionów osób w Polsce na na całym świecie. Jak wyglądały finały WOŚP kiedyś i dziś? Zapraszamy na sentymentalną podróż w czasie.

Pełna treść wiadomości na: swietochlowice.naszemiasto.pl/artykul/wosp-kiedys-i-dzis-zdjecia-z-finalow-wosp-pokazuja-jak,4949198,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Świętochłowice - miasto na prawach powiatu w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Do świętochłowickich zabytków należą: zespół zabudowań walcowni na terenie dawnych Zakładów Cynkowych "Silesia" w Lipinach, kamienice zwane familokami z 2. połowy XIX wieku i początku XX wieku, Urząd Miasta z 1926 r. i były ratusz z 1908 roku, wieże wyciągowe szybów I i II kopalni "Polska", kościoły (pw. Matki Boskiej Różańcowej, św. Jana Chrzciciela z 1901 roku, św. Augustyna z 1872 r. z zespołem trzynastu witraży, Kościół św.Piotra i św.Pawła z 1891 r.), Krzyż Męki Pańskiej w Chropaczowie, Zameczek z 1859 roku, schron bojowy z 1937 roku oraz wieża ciśnień z 1909 r.

Na terenie Świętochłowic działają: Huty Florian i Zgoda, "Pollena-Malwa", fabryka opon Michelin, fabryka silników Volvo oraz firma spedycyjna – "Delta Trans"; funkcjonuje tu także Śląski Park Przemysłowy.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola